Culturability
River Cities

13 marca 2014 roku w Ratuszu Starego Miasta w Gdańsku Studio Architektoniczne MIDI Architekci zaprezentowało projekt City Flows, nad którym pracowaliśmy wspólnie z architektem zieleni - Klaudią Sidorowicz. Projekt o nazwie City Flows to nasz pomysł na ożywienie dróg wodnych Gdańska.


Wzięliśmy również udział w warsztatach Culturability River Cities, poświęconych roli kultury w zrównoważonym rozwoju regionu Morza Bałtyckiego, które odbyły się w dniach: 27-28 marca 2014 w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku (Ratusz Staromiejski).

Celem warsztatów było stworzenie sieci współpracy w następujących obszarach: przemysł kreatywny, rozwój miast oraz innowacje społeczne. Warsztaty są jednymi z 4 międzynarodowych spotkań (Niemcy, Polska, Łotwa, Szwecja), w które zaangażowana jest stała grupa uczestników z krajów nadbałtyckich (około 30 osób). W każdym z tych miejsc spotykają się oni z lokalnymi przedstawicielami środowisk związanych z wyżej wskazanymi dziedzinami. Ich rolą będzie podzielenie się dobrymi praktykami i identyfikacja wyzwań dla szeroko rozumianego sektora kultury w regionie Morza Bałtyckiego.

Organizatorzy: Nordycka Rada Ministrów | Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego | Ministerstwo Kultury Landu Schleswig-Holstein | Instytut Szwedzki | Duński Instytut Kultury |

Organizator lokalny: Nadbałtyckie Centrum Kultury

Partner lokalny: Gdański Inkubator Przedsiębiorczości Starter

 

Zaprzyjaźnione strony

culturability.lv