Energooszczędny
Dom Żuławski

Typ Dom jednorodzinnyInwestor PrywatnyLokalizacja ŻuławyPowierzchnia 363 m2Energia do ogrzewania 19 kWh/m2Data 2015Zespół projektowy Alicja Karaś
Piotr Karaś
Maja Smulska

Domy pasywny to domy ekonomiczne i ekologiczne - a według naszych zasad również proste, budowane z typowych materiałów. Prostota użytych materiałów nie wpływa na technologiczne zaawansowanie projektów. Nasze domy są efektywne, oszczędne (nawet o 80% niższe koszty ogrzewania), skrojone na miarę potrzeb przyszłych mieszkańców, efektownie i funkcjonalnie wpisane w otaczający je krajobraz.

Staramy kierować się ideami modernizmu, konceptualizmu (podporządkowania budynku jednej idei), a także minimalizmu - „mniej znaczy więcej”. Niezmiennie niedościgniony wzorem jest dla nas architektura skandynawska. Odczuwamy potrzebę popularyzacja budownictwa pasywnego. Promujemy domy tanie w użytkowaniu, niedrogie w budowie, proste konstrukcyjnie, z zastosowaniem rozwiązań, które w krótkim czasie mogą się zwrócić, domy o prostej ponadczasowej stylistyce. Dzięki kompaktowym bryłom nasze domy są energooszczędne (powierzchnia przegród zewnętrznych do ogrzewanej kubatury), ale też mogą być wznoszone na niewielkich działkach.

Jesteśmy entuzjastami zrównoważonego rozwoju i ekologicznych rozwiązań. Posiadamy znaczne doświadczenie w projektowaniu budynków pasywnych, o czym świadczy certyfikat Niemieckiego Instytut Budownictwa Pasywnego - Pasivhaus Institut Darmstadt - twórców idei budownictwa pasywnego.

Naszą pasją jest odkrywanie i przywracanie życia niedocenianych przez rynek „perełkom” architektonicznym, obiektom o niebagatelnej wartości urbanistycznej, z realnymi perspektywami wykorzystania na cele mieszkaniowe lub komercyjne. Zajmujemy się rewitalizacją obiektów o różnej skali - od poddaszy po opuszczone dworce kolejowe, budynki post-industrialne.

Filters