Prozdrowotny
Dom w Drzewach

TYP Dom jednorodzinnyINWESTOR PrywatnyLOKALIZACJA WarszawaDATA 2015ZESPÓŁ PROJEKTOWY Piotr Karaś
Alicja Karaś
Maja Belecka
Bartosz Piotrowski

Nieruchomość położona w malowniczej, zabytkowej dzielnicy Warszawy. W otoczeniu domu przeważają dostojne stare drzewa oraz nie mniej dostojna, w dużej części zabytkowa, zabudowa jednorodzinna.


Właśnie kontekst był szczególnie istotny dla formy i estetyki domu. Ze względu na wytyczne konserwatora, bardzo bogaty układ funkcjonalny domu i konieczność doświetlenia wszystkich pomieszczeń zrezygnowaliśmy z typowego dla MIDI rzutu na planie prostokąta. Dom posiada liniową elewację północno-wschodnią a z pozostałych stron jest „rozrzeźbiony”.

Wejście reprezentacyjne do domu znajduje się od strony południowo-zachodniej, przy holu wejściowym usytuowana jest przestrzenna garderoba z wydzieloną strefą techniczną domu. Mijając łazienkę przechodzimy do serca domu- doświetlonego z trzech stron przestronnego salonu, salon doświetlony jest od strony południowej, zachodniej oraz pośrednio przez świetlik dachowy i otwór w stropie nad kuchnią. Salon połączony jest z kuchnią i jadalnią.

Za kuchnią znajduje się wejście kuchenne do domu. Bardzo ważną strefą jest bawialnia dzieci. Na parterze znajdują się również dwa gabinety. Na piętrze znajdują się trzy przestronne sypialnie oraz dwie łazienki i salon kąpielowy z sauną oraz duża garderoba. Trzecia kondygnacja stanowi strefa gościnna.